Історія школи № 7

В приміщенні колишньоі церковної школі в 1925 році була відкрита 7-річна школа, де навчалося 183 учні і працювало 11 вчителів. Заняття проводились українською мовою.

Першими керівниками були Курбатова Ніна Іванівна, Мессєр Леонід Григорович. З часом кількість учнів збільшувалася. У 1935 року викладати в школі стали російською мовою. Матеріальна база була слабкою. У приміщенні, де знаходилась школа (Карла Лібкнехта, 10), були дуже тісні кімнати, в класах нараховувалося більш 40 учнів.

Вивчали: політграмоту, математику, фізику, рідну мову, єврейську мову, графічну грамоту, німецьку мову, фізкультуру, культурознавство, гігієну, географію, родино ведення.

При школі було відкрито кооператив (членів 129: місячний дохід – 112 руб.50 коп.). Для організації піонерського форпосту до школи була прикріплена комсомольська ланка тютюнової фабрики.

Учні школи № 7 завжди були гарними спортсменами, не раз отримували перемогу у міських змаганнях.

Рік 1941 – страшний рік. Занять у школі підчас окупації не було. В приміщенні школи німці облаштували майстерню, в якій шили солдатське обмундирування, а пізніше влаштували конюшню для німецьких коней.

Але як тільки Миколаїв було визволено, у школі розпочалися заняття, хоча не вистачало парт, книжок, шкільних дошок. В цей час в деяких класах нараховувалося до 60 учнів. Щоб відвідати заняття діти самі приносили з дому стільці, столи, старі газети, на яких писали замість зошитів. Під час уроків дехто розміщувався прямо на підлозі, підвіконнях.

Тяжкі були умови, але учбовий процес тривав. Багато зусиль вчителі надавали дисципліні, тому що в одному класі навчалися діти різних вікових категорій.

Починаючи з 1947 р. до школи стали надходити необхідні меблі: парти, дошки, столи. З’явилися книжки, учбові прилади. Але тісне приміщення все ж таки заважало, крім того не вистачало кваліфікованих вчителів.

І тому у 1951 році було розпочато будівництво нового приміщення школи № 7. На місці зруйнованих під час війни житлових будинків по вулиці Потьомкінській було споруджено нову школу. Учні самі розбирали руЇни на шкільному подвір’Ї, засипали ями від снарядів.

В літку 1953 року в новому приміщенні йшла жвава робота. Учні старших класів разом з вчителями вели підготовку до нового навчального року: прибирали останне будівельне сміття, мили вікна, підлоги, встановлювали шкільні меблі.

1 вересня 1953 року святково та урочисто була відкрита нова школа. Це була велика , красива середня школа в центрі міста.

На той час 4-х поверховий сучасний будинок з колонами привертав погляди миколаЇвців. Світлі просторі класні кімнати, коридори, оснащена спортивна зала, широкі коридори школи дуже подобались дітям.

У 1953/54 н.р. навчалося 1298 учнів(33 класи). В школі працював 61 вчитель.

Кiлькiсть переглядiв: 1994