Повернутися до звичайного режиму

Профілактика застуди та грипу у школярів

З приходом осені, зими, а часом і ранньої весни, всі батьки починають переживати за своїх діточок - адже саме на ці сезони доводиться «розквіт» грипу, ГРЗ і ГРВІ. Дуже складно повністю убезпечити дитину від цих хвороб, тим більше, якщо він ходить у дитячий садок або школу. Адже щороку настає період сезонної епідемії, коли хворіють практично всі в групі або класі. Тоді практично неможливо захистити дитину від зараження, адже йому в будь-якому випадку доведеться контактувати з іншими дітьми.

Але найвища схильність до сезонних захворювань спостерігається у дітей зі слабким імунітетом. Природно, незміцнілі захисні механізми, які не по ддержіваются впливом «ззовні», не можуть повністю захистити організм від вірусів. Що ж робити, щоб дитина не застудився взимку і восени? Які способи існують, щоб хоча б звести число застуд за сезон до мінімуму?

Громадські місця

Як всім відомо, громадські місця несуть найбільшу небезпеку під час сезонних епідемій. У магазинах, автобусах, в школі і навіть в черзі до лікаря ви ризикуєте заразитися швидше, ніж де б то не було ще. Але звичайно не можна закрити дитину вдома на осінньо-зимовий період, щоб він не заразився від інших людей. Ризик зараження при відвідуванні громадських місць можна істотно знизити, дотримуючись деяких рекомендацій.

В першу чергу скористайтеся оксоліновою маззю - це перший засіб для профілактики грипу та ГРВІ. Маззю необхідно змащувати носовий прохід кожен раз, коли ви виходите на вулицю, прямуючи в магазин або на дитячий майданчик. Оксолінова мазь абсолютно нешкідлива, лікарі рекомендують її навіть вагітним, тому здоров'ю дитини вона ніяк не зашкодить.

Не відмовляйтеся від прогулянок, пам'ятайте, що на вулиці заразитися практично неможливо.

Зрозуміло, не забувайте і про миття рук. Щоразу, повертаючись додому потрібно ретельно вимити руки з теплою водою і милом. Пам'ятайте, що крім вірусних сезонних захворювань, у громадських місцях можна підхопити і більш серйозні хвороби, які називаються «хворобами брудних рук». Елементарне миття рук вбереже вашу дитину не тільки від застуди, а й від шкірних інфекцій і харчових отруєнь. Ну і, природно, всі фрукти і овочі, які потрапляють до вас на стіл, повинні бути ретельно промиті в теплій воді.

Якщо вищеописані заходи не викликають у вас довіри і ви все одно турбуєтеся про здоров'я дитини, постарайтеся не відвідувати разом з дитиною людні місця в період розквіту захворювань. Але не забувайте, що в закритому просторі заразитися набагато легше через поганої циркуляції повітря. Так що ви можете самі принести вірус на своєму пальто і навіть не дізнаєтеся про це, а дитина захворіє, незважаючи на те, що всю зиму просидів вдома. Тому не відмовляйтеся від прогулянок, пам'ятайте, що на вулиці заразитися практично неможливо. Ви сміливо можете гуляти з дитиною в парку, але слід уникати метро, магазинів і тому подібних закритих приміщень.

У сезон захворювань все частіше можна зустріти на вулицях і в метро людей з марлевими пов'язками на обличчі - таким чином, вони намагаються захиститися від вірусів. Лікарі-епідеміологи стверджують, що маска може бути ефективна, тільки якщо дотримуватися велику кількість умовностей. Так, наприклад, носіння маски на вулиці не має ніякого сенсу, в приміщенні же, маску необхідно міняти кожні дві години. Взагалі маску по ідеї повинні носити вже хворі - тільки тоді від носіння масок буде якийсь толк.

Щодо носіння маски на вулиці можна сказати, що це не тільки безглуздо, але і в деякій мірі шкідливо. Коли ми носимо маску, вона ускладнює наше дихання - доводиться дихати ротом. Потім від частого дихання між маскою і особою утворюються щілини, в які спокійно проходить повітря. Тобто, коли ви з вулиці заходить в автобус, будь-який вірус спокійно проникає через щілини в масці, більше того, потрапляє не в ніс, де може осісти на слизової і волосках, а відразу в рот - без будь-яких перешкод. У підсумку носіння маски на вулиці може привести до набагато більш тривалих бронхіту і пневмонії.

Як же правильно користуватися марлевою маскою?

Дотримуйтесь кількох правил, і ваша маска дійсно зможе захистити вас від сезонних захворювань:

    • маска повинна щільно прилягати до обличчя і в той же час не заважати нормальному диханню;
    • маска повинна повністю закривати рот і ніс;
    • користуватися маскою слід тільки в приміщенні. Одягайте її перед входом в будівлю або в громадський транспорт;
    • одноразові маски необхідно замінювати нової через кожні дві години;
    • якщо ви виготовили маску самостійно, то її слід прасувати гарячою праскою кожні дві години і прати кожен день.

Знову-таки, маленькі діти, які не можуть носити маску, повинні якомога рідше відвідувати громадські місця, особливо, громадський транспорт.

Чи робити щеплення від грипу?

Питання, чи варто робити щеплення від грипу, встає буквально щороку з приходом сезону. Всі газети, журнали та телевізійні передачі навперебій викрикують аргументи за і проти щеплень від грипу.

І дійсно, точно сказати, чи варто робити щеплення чи ні не можна, особливо якщо ми говоримо про дітей, адже залежно від стійкості імунітету, загального стану здоров'я, щеплення на кожного може подіяти по-різному. Одним щеплення дійсно допомагає, а в інших викликає серйозні ускладнення. Саме тому перш ніж вирішити, чи варто прищеплювати своєї дитини, потрібно пройти обстеження, порадитися з лікарем. Тільки якщо ніякого ризику здоров'ю не виявлено, можна сміливо робити щеплення.

Профілактика

Вітаміни та гомеопатичні ліки - гарна підмога в профілактиці сезонних захворювань. Зрозуміло, дитина може приймати ті чи інші засоби тільки після консультації з лікарем-педіатром. Імунітет дитини можна підтримувати тільки за допомогою ліків, які вам порекомендує лікар. Не ризикуйте здоров'ям свого малюка, використовуючи незнайомі вам препарати або препарати для дорослих.

Якщо ви хочете використовувати серйозні препарати для підтримки імунітету дитини, слід пройти дослідження його імунного статусу. Без такого дослідження можна використовувати тільки рослинні препарати, наприклад настоянку ехінацеї, женьшеню тощо.

Так само можна готувати відмінні вітамінні напої із засушених ягід шипшини, журавлини, смородини. Всі ці рослини - багате джерело вітаміну С. Заготовте з літа вітамінне холодне варення - фруктове пюре з цукром. Такі напої та варення сміливо можна вживати у великих кількостях щодня - добова доза вітаміну С достатньо велика, щоб вийшло переборщити.

Дуже сприятливо впливає на імунітет і загальний стан здоров'я полоскання ротової і носової порожнини трав'яними настоями. Підійде ромашка, шавлія, звіробій. Вологе прибирання в квартирі можна проводити без використання побутової хімії - замініть її настоєм березових бруньок. Все це буде зміцнювати здоров'я не тільки вашої дитини, але і всієї сім'ї.

Кiлькiсть переглядiв: 779