Повернутися до звичайного режиму

Департамент кіберполіції Національної поліції України повідомляє про наявність в соціальних мережах небезпечних груп «Море китів» і «Тихий дім», в яких дітей доводять до самогубства. На сторінках учасників груп зображено відео або малюнки з літаючими китами. Управління освіти звертає увагу на посилення роботи з батьками учнів та шкільними психологами щодо виявлення таких дітей.

У зв`язку з цим, батькам, щоб не допустити залучення дітей до таких груп, рекомендується:

· приділяти більше уваги психологічному стану дитини;

· перевіряти кожні покрови дитини на наявність пошкоджень у вигляді порізів, у випадку їх виявлення – з`ясовувати обставини, при яких вони зв`явились. Особливу увагу звертати на пошкодження у вигляді кита;

· перевіряти аккаунти дитини в соціальних мережах та групи, в які входить аккаунт; обов`язково контролювати фото і відеофайли, які знаходяться в дівайсах дитини;

· встановити функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини;

· перевіряти зміст спілкування в приватних чатах;

· звертати увагу на коло спілкування дитини;

· у вільний час дитини залучити до спортивних або культурних занять;

· при виявленні таких груп самостійно повідомляти в кіберполіцію (https://www.cybercrime.gov.ua - цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (с 8:45 до 19:30 в робочі дні).